Na rozlúčku Kaliňákovi - Muži v čiernom po roku

Autor: Ivan Kuhn | 18.6.2010 o 10:10 | Karma článku: 11,63 | Prečítané:  2369x

Dnes si pripomíname jedno malé výročie. Presne pred rokom, 18. júna 2009 sa pred Prezidentským palácom na Hodžovom námestí uskutočnilo verejné zhromaždenie, ktoré mestská časť Staré Mesto zakázala (v rozpore so zákonom, ako neskôr rozhodol Krajský súd).

Zhromaždenie sa konalo v čase, keď mal demokraticky zvolený prezident Slovenskej republiky privítať na oficálnej štátnej návšteve demokraticky nezvoleného prezidenta Čínskej ľudovej republiky. Cieľom zhromaždenia bolo poukázať na porušovanie ľudských práv a občianskych slobôd v čínskej komunistickej diktatúre. Lenže priebeh zhromaždenia nakoniec spôsobil, že viac ako stav ľudských práv v Číne nás v nasledujúcich týždňoch a mesiacoch zaujímal stav občianskych slobôd na Slovensku.

Žiaľ, podnet skupiny mimovládnych organizácií na prešetrenie udalostí na Hodžovom námestí dňa 18.6.2009, predovšetkým zistenie kto boli neznámi čínski "muži v čiernom", ktorí riadili nielen poslušné zástupy ďalších Číňanov v červených šiltovkách, ale v niektorých prípadoch aj slovenských policajtov, zahralo Kaliňákovo ministerstvo vnútra do autu.

Možno teraz, po roku a po parlamentných voľbách, keď sa minister vnútra Robert Kaliňák vráti do parlamentu (možno do výboru pre ľudské práva :-) ) kde sa stretne s novozvoleným poslancom Ondrejom Dostálom, ktorého polícia pred rokom v putách odvliekla z Hodžovho námestia, sa o pozadí udalostí pred Prezidentským parlamentom dozvieme trochu viac.

A teraz trochu hudby :-)


 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Procházka: Keby Dzurinda kandidoval, bude prezidentom

Špeciálne vydanie podcastu. Peter Tkačenko sa rozprával s Radoslavom Procházkom.

KOMENTÁRE

Danko si znova koleduje

Netreba pochybovať, že Dankova partia lezie na nervy všetkým zúčastneným.


Už ste čítali?